BROİLER KANATLI YETİŞTİRİCİLİĞİ

Sağlıklı bir yaşam, büyüme, fiziksel ve zihinsel faaliyetlerin sürekliliği yeterli ve dengeli bir beslenme ile ilişkilidir. Yeterli ve dengeli beslenme için gereksinim duyulan enerji, protein, vitamin ve mineral maddelerin karşılanmasında hayvansal ürünler ilk sırada yer almaktadır. Dünyada kişi başına tüketilen hayvansal protein miktarı ortalama 28 gram iken, Türkiye’de kişi başına tüketilen hayvansal protein miktarı 19 gramdır. Kaliteli ve dengeli beslenmenin sağlanması açısından normal bir insanın günde yaklaşık 35 gram dolayında hayvansal protein tüketmesi gerekmektedir.

Tavuk eti, lezzetli, sindirimi kolay, tek başına olduğu kadar diğer yiyeceklerle birlikte yenilebilen üstün bir gıda maddesidir. Etinin protein oranı sığır etinden daha yüksek, buna karşın yağ ve enerjisi daha düşük olduğundan sağlıklıdır. Özellikle kalp ve tansiyon hastaları için ideal bir besin maddesidir.
Dünyada yıllar süren ıslah çalışmaları sonucu en yüksek et verimine ve hızlı gelişme özelliğine sahip piliç ırkları birbirleriyle melezlenmiş ve etlik piliç üretiminde kullanılan ırklar (broiler) elde edilmiştir. Etlik piliçler gereksinim duyduğu besin ihtiyaçlarının yeterli ve dengeli bir şekilde karşılanması, sıcaklık ve havalandırma kontrollü ve hijyenik kümes ortamlarında barındırılmaları ile 42 günde gelişimlerini tamamlayarak 2-2,5 kg canlı ağırlığa ulaşabilmektedir.

İZ EKOLOJİK ENERJİ ve YATIRIM AŞ, tam entegrasyonu sağlamış bir firma olarak, gelişmiş ülkelerdeki üretim standartlarına uygun koşullarda üretim yapmakta ve piliçlerin yetiştirilmesi, süreçleri titizlikle yönetmektedir. Abalıoğlu Yem Soya Tekstil San. A.Ş.  işletmelerinde yetiştirilen damızlık civcivler, en hijyenik ortam, uygun sıcaklık ve havalandırma koşullarında uzman veteriner hekim kontrolunda, en kaliteli (mısır, soya gibi doğal tahıllar ve vitamin, mineral içeren) yemlerle beslenir ve sürekli sağlık kontrolları yapılır. Yapılan kontroller sonrasında her sürüye, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlık sertifikası verilir.

TOP
error: Tüm Hakları Saklıdır.
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika
Antika Alanlar
Antika Ekspertiz
El Yazma Kuran Alanlar
Antika Kuran Alanlar
Antika Ferman Alanlar
Antika Saat Alanlar
Antika Silah Alanlar
Antika Kılıç Alanlar
Antika Berat Alanlar
Antika Tablo Alan Yerler
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler
köpek yağmurluk
köpek tasması
köpek kıyafetleri
porselen tezgah
dekton
ikinci el saat
rid depo
istanbul masaj istanbul masaj anadolu yakası masaj anadolu yakası masaj ümraniye masaj ümraniye masaj çekmeköy masaj çekmeköy masaj üsküdar masaj üsküdar masaj ataşehir masaj ataşehir masaj beykoz masaj beykoz masaj sancaktepe masaj sancaktepe masaj sultanbeyli masaj sultanbeyli masaj şile masaj şile masaj kadıköy masaj kadıköy masaj maltepe masaj maltepe masaj kartal masaj kartal masaj pendik masaj pendik masaj tuzla masaj tuzla masaj avrupa yakası masaj avrupa yakası masaj şişli masaj şişli masaj beşiktaş masaj beşiktaş masaj